startachim blog

fotografii,articole,videoclipuri


DEZVĂLUIRI: Operațiunea de capturare a Ucrainei de către Rusia era planificată să dureze maxim 15 zile


Avatarul lui cersipamantromanescCER SI PAMANT ROMANESC


Forţele Armate Ucrainene au intrat în posesia unor documente militare ale forţelor militare ruse de ocupaţie, din care reiese că planurile Rusiei privind invazia şi cucerirea Ucrainei au fost aprobate pe 18, 22 ianuarie, iar operațiunea de capturare a Ucrainei însăși trebuia să aibă loc în termen de 15 zile, și anume de la 20.02. la 06.03. 2022″.

În urma acţiunilor militare ale unei unităţi a Forțelor Armate ale Ucrainei, ocupanții ruși au pierdut nu numai echipamente militare, dar şi documente care conţineau informaţii cu privire la acţiunile lor militare în teren, consenmnează https://www.defenseromania.ro.

Potrivit Statului Major al Forțelor Armate Ucrainene, militarii ruşi preocupaţi să se retragă cât mai repede, au uitat să distrugă pe lângă tehnica militară pe care au abandonat-o și documentele militare secrete pe care le aveau în posesie şi care conţineau informaţii cu privire la acţiunile pe care trebuiau să le întreprindă în teren.

Documente…

Vezi articolul original 310 cuvinte mai mult



Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.